Clean park, s.r.o.
 

Plechové krytiny

Lindab

Lindab je najväčším výrobcom systémov z tenkostenných oceľových plechov Lindab

Produkty sa vyznačujú vysokou kvalitou, ľahkou montážou. Vďaka tomu môže Lindab ponúknuť náročnému slovenskému zákazníkovi najkomplexnejšiu ponuku strešných krytín, trapézových plechov, odkvapových systémov a systémových riešení ľahkých konštrukcii. Lindab AB je medzinárodný koncern so sídlom vo Švédsku (Grevie), ktorý sa zaoberá vývojom, výrobou a predajom produktov z tenkostenných oceľových, vopred lakovaných plechov.
Výrobky Lindab sa vyznačujú vysokou kvalitou, jednoduchou montážou, energetickou účinnosťou s ohľadom aj na životné prostredie a dodávané sú vždy s vysokou úrovňou služieb.

V Slovenskej republike pôsobí spoločnosť Lindab od roku 2004.
Prémiové produkty Lindab teraz so zárukou 30 rokov

Ruukki

Strechy Ruukki sú fínskej kvality. Ci už chcete renovovať alebo postaviť nový dom, pestrá ponuka striech Ruukki vám zaručí, že nájdete krásnu, odolnú strechu s jednoduchou starostlivosťou. Ak sa pri kúpe rozhodnote aj pre odkvapový systém Ruukki a ich doplnky, dostanete štýlový a funkčný balík, prepracovaný do posledného detailu.

KJG

Strešná škridlová krytina UNI1 a UNI2 je určená na vytváranie ľahkých strešných plášťov pre strechy s min. sklonom 14° s priečnym spojom, alebo pre strechy s min. sklonom 12° bez priečnych spojov s osovou vzdialenosťou latovania 350 mm alebo 400 mm podľa použitého typu modulu škridly. Minimálna dĺžka je 475 mm (pre modul 350) a 525 mm (pre modul 400). Maximálna dĺžka je 6500 mm (pre modul 350 aj 400). Výrobok sa môže zabudovať len na základe statického posúdenia únosnosti pre predpokladané zaťaženie. Životnosť výrobku závisí od prostredia v ktorom je zabudovaný a od použitých povrchových úprav. Požadovanú životnosť na zamýšľané použitie možno dosiahnuť použitím adekvátnych povrchových úprav. Strešná škridlová krytina UNI1 a UNI2 sa vyrába tvarovaním za studena z oceľového alebo hliníkového plechu do tvaru vlnitého profilu s priečnymi prelismi. Výrobný proces je zautomatizovaný a preto môžeme vyrábať objednanú krytinu na požadovanú dĺžku.

Falcovaná krytina

Klasická

Princíp falcovanej krytiny spočíva v súvislých pásoch (alebo tabuliach) kladených od odkvapu k hrebeni, spojených dvojitou stojatou drážkou. Takéto spojenie zaisťuje nepriepustnosť spojov a to v prípade snehovej pokrývky. Základnou surovinou pre falcovanú krytinu je predlakovaný zvitkový oceľový plech. Ide o celkom unikátny materiál vyznačujúci sa vysokou životnosťou, stálou farebnosťou.Povrchová úprava je v ponuke v niekoľkých rôznych farebných odtieňoch. Plech je ošetrený ochrannou fóliou, ktorá chráni jeho povrch pri montáži.

Click

Strešná krytina Lindab Click si vďaka svojmu modernému vzhľadu a bezúdržbovej forme získala obľubu najmä na moderných mestských stavbách. Vychádza z tvaru falcovanej strešnej krytiny a jej elegantný vzhľad, veľký výber farieb, dlhá životnosť a nulová údržba ju predurčujú na široké využitie. Strešná krytina Lindab Click je vyrábaná v dvoch rozmeroch výšky stojatého zámku a to 25 a 38 mm. Okrem toho je v ponuke aj Lindab Click s označením Dn. Ten je vybavený dvoma radmi prelisov po celej svojej dĺžke, vďaka čomu je krytina pevnejšia.

Semline

Exkluzívna falcovaná krytina Falcovaná krytina Lindab Seamline je rokmi preverený spôsob zsatrešnia, vhodný najmä do horských oblastí a do miest so sťaženými povetrenostnými podmienkami (napr. exponované fasády, náveterné strešné plochy), na strešné konštrukcie s malým sklonom (manzardy, vikiere a pod.) alebo ako doplnok pre skladané krytiny. Princíp falcovanej krytiny Lindab Seamline spočíva v súvislých oceľových pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja a to aj v prípade snehovej pokrývky.Základnou surovinou pre falcovanú krytinu Lindab Seamline je švédsky predlakovaný oceľový plech PLX o šírke 670 mm alebo FOP-CO o šírke 613 mm

Pre menej náročných zákazníkov je v ponuke oceľlový plech pod označením FOP-CO, v hrúbke 0,5 mm a povrchovej úprave Lindab Classic alebo Classic Matný.
Moderná krytiná Lindab Seamline nevyžaduje natieranie ani inú údržbu po dobu najmenej 50 rokov ani v drsných snehových a poveternostných podmienkach alebo agresívnom prostredí veľkomesta.

Výhody strešnej krytiny Lindab Seamline:

  1. Použitie pre nízke sklony (od 5°)
  2. Jednoduchý, elegantný a moderný tvar
  3. Nízka hmotnosť krytiny
  4. Široké možnosti použitia - horské, historické, moderné budovy
  5. Dvojitá stojatá drážka zabezpečuje nepriepustnosť spoja
  6. Krytina je vhodná na zložité tvary a detaily strechy
  7. Absolútna bezúdržbovosť krytiny
  8. Vysoká trvanlivosť a životnosť = švédsky plech
  9. Písomná záruka až 30 rokov (pri prevedení Elite)
  10. Široká farebná škála

Classics

OCEĽOVÁ KRYTINA CLASSIC ECONOMY
Ruukki Classic vytvára krásny, hladký povrch bez viditeľných spojovacích prvkov. Tento model pripomína tradičné falcované krytiny, ale súčasne je moderný a štýlový. Vynikajúca kvalita v cenovo dostupnom prevedení. Classic Economy, vyrobený s povrchovou úpravou Polyester, prichádza s 30 ročnou zárukou na prehrdzavenie a 10 ročnou zárukou na farebnú stálosť.

OCEĽOVÁ KRYTINA CLASSIC D
Classic D vytváří krásný hladký povrch s drážkami, skrytými spojovacími prvky a složeným předním okrajem, což z ní dělá elegantní volbu pro celou řadu architektonických stylů. Classic D, vyrobená v povrchové úpravě Pural Matt, přichází s 50-ti letou technickou zárukou a s 20-ti letou estetickou zárukou.

OCELOVÁ KRYTINA CLASSIC PREMIUM
Reliéfna povrchová úprava dodá modelu Classic Premium svieži a štýlový vzhľad. Rovnako zvyšuje tuhosť a vytvára rovný a plochý povrch. Tento model ponúka efektívnu zvukovú izoláciu, ktorá zníži zvuk až o 6Db a zvýši váš životný komfort. Krytina Classic Premium, vyrobená s povrchovou úpravou Pural Matt Embossed je v ponuke až s 50 ročnu zárukou na prehrdzavenie a 20 ročnou zárukou na farebnú stálosť.

Realizujeme kompletnú dodávku a montáž šikmých striech od dreveného krovu, paropriepustnej fólie, strešných okien a pokládky samotnej strešnej krytiny
Realizujeme kompletnú dodávku a montáž šikmých striech od dreveného krovu, paropriepustnej fólie, strešných okien a pokládky samotnej strešnej krytiny

Časti striech

 
Tondach
Bramac
Velux
Isover
Fatra
Lindab
KJG
Dorken
Creaton
Ruukki