Clean park, s.r.o.
 

Pálené škridle

Tondach

Keramická krytina Tondach je vyrábaná z najlepších surovín a najmodernejšou technológiou, vďaka čomu dosahujú výrobky Tondach jedinečné vlastnosti. Ide o 100% prírodný materiál, zdravotne nezávadný a plne recyklovateľný. Pálená škrdila je vyrábaná z hliny, čo umožnuje vytvoriť rozmanité tvary škridiel a doplnkov.

Creaton

krytiny Creaton z pálenej hliny sa vyznačujú svojou stálosťou tvarov, nízkou nasiakavosťou a mrazuvzdornosťou. V ponuke nájdete rôznosť tvarov a formátov aj XXL riešenia.

FUTURA

Čo sa týka formátu, designu a každého jednotlivého detailu, ponúka veľkoformátová škridla „FUTURA“ skutočne veľké veci. Pri spotrebe cca 10,8 kusov/m 2 má „FUTURA“ naozaj hospodárny pomer ceny a výkonu. Jej tvar predvádza striedanie mäkkých prechodov medzi svetlom a tieňom, čo má za následok vynikajúci optický vzhľad celej plochy. Pri funkčných detailoch sa „FUTURA“ taktiež uberá výnimočnými cestami. Boli zohľadnené nové poznatky z oblasti statiky, odvádzania vody a prúdenia vzduchu. Drážky so špeciálnou technológiou labyrintov majú obzvlášť veľký rozsah posuvu a dôkladne prevedené bočné rebrá aj rebrá v päte škridly, predstavujú veľký potenciál tohto technicky optimálneho modelu strešnej škridly.

DOMINO

Výnimočne vydarené spojenie jedinečných predností pravej keramickej strešnej škridly s modernými predstavami o designe súčasnosti sme vytvorili modelom „DOMINO“. Design modelu „DOMINO“ ovplyvňuje maximálny formálny výraz a úplný ústup od prebytočných štýlových prvkov. Súčasne vykazuje optimálnu funkciu a hospodárnosť - pre pokrývača a stavebníka. “DOMINO” je v pravom slova zmysle krásny príklad prevahy skutočnej značkovej kvality. Stupňovité prekrytie chráni spoľahlivo pred prenikaním vody a nečistôt. Škridla na výške našej doby - a na strechy všetkých stavebníkov, ktorí oceňujú priame línie.

PREMION

Pri tomto prémiovom značkovom produkte nezostávajú žiadne priania nesplnené. Pretože „PREMION“ predstavuje nekompromisnú kvalitu, hospodárnosť a design. „PREMION“ kombinuje klasický krásny design strechy so špičkovou kvalitou a dlhou životnosťou. Prednosti produktov vyrobených v tejto kvalite „KERALIS“ vznikajú už pri úprave suroviny podľa merítok jemnej keramiky. Veľmi jemná a čistá, kvalitná hlina sa pri tom dôkladne rozomieša až do podoby suchej hlinenej múčky. Pri presne riadenom zvlhčovaní vzniká homogénna hmota, v kvalite jemnej keramiky. Inovačný vypaľovací proces pri viac ako 1 100°C zaisťuje vytvorenie kompletnej vyfarbenej škridly „KERALIS“.

RUSTICO Falzziegel

Rustikálne tvary majú svoje zvláštne čaro. Drážková škridla „Z“ je známa a rozšírená po celom svete už viac než sto rokov. A rustikálny pôsobivý šarm tejto „legendy“ je stále ešte obľúbený. Preto zažíva tento tvar škridly v súčasnej dobe renesanciu, ako nikdy predtým. Typický charakter tejto drážkovej škridly vzniká jej dvoma symetricky umiestnenými priehlbinami s miernym rádiusom. Dvojitá priehlbina zaisťuje obzvláš dobré odvádzanie vody. Veľkorysá vôľa v hornej časti umožňuje jednoduché a rýchle pokladanie a poskytuje aj pri sanáciách - i bez rezania - dostatočnú flexibilitu pre estetické zakrytie strechy. Vyvážené drážkovanie vytvára sympatické proporcie. Jej jemné členenie má aj pri menších strechách za následok veľmi príjemné pôsobenie plochy.

Bobrovka KLASSIK okrúhly tvar

Rustikálne tvary majú svoje zvláštne čaro. Drážková škridla "Z" je známa a rozšírená po celom svete už viac než sto rokov. A rustikálny pôsobivý šarm tejto "legendy" je stále ešte obľúbený. Preto zažíva tento tvar škridly v súčasnej dobe renesanci, ako nikdy predtým. Typický charakter tejto drážkovej škridly vzniká jej dvoma symetricky umiestnenými priehlbinami s miernym rádiusom. Dvojitá priehlbina zaisťuje obzvlášť dobré odvádzanie vody. Veľkorysá vôľa v hornej časti umožňuje jednoduché a rýchle pokladanie a poskytuje aj pri sanáciách - i bez rezania - dostatočnú flexibilitu pre estetické zakrytie strechy. Vyvážené drážkovanie vytvára sympatické proporcie. Jej jemné členenie má aj pri menších strechách za následok veľmi príjemné pôsobenie plochy.

BALANCE

Popri vysokej kvalite a vyvážených proporciách predovšetkým pre veľké ale aj malé strechy sa hospodárna pokládka a najvyššia bezpečnosť prostredníctvom premyslenej techniky falcovania starajú o trvácnos hodnôt a robia tým z „BALANCE“ skutočne úspešný výrobok. Okrem toho Vás presvedčí veľká oblasť posunutia s 26 mm, vylepšená statika vďaka výrazným oporným rebrám a stabilné závesné hroty. S relatívne nízkou hmotnosťou na m2 a spotrebou škridiel asi 8,4 kusov na m2 je mimoriadne hospodárna a vyznačuje sa ľahkou pokládkou. Typický vlnovitý tvar sa stará o profilované vedenie línií.

Imerys

strešné krytiny z pálenej hliny, ktorých základným znakom je veľký oblúk a pestrofarebnosť. Presne takéto strešné krytiny nájdete u nás.

Realizujeme kompletnú dodávku a montáž šikmých striech od dreveného krovu, paropriepustnej fólie, strešných okien a pokládky samotnej strešnej krytiny
Realizujeme kompletnú dodávku a montáž šikmých striech od dreveného krovu, paropriepustnej fólie, strešných okien a pokládky samotnej strešnej krytiny

Časti striech

 
Tondach
Bramac
Velux
Isover
Fatra
Lindab
KJG
Dorken
Creaton
Ruukki